• امروز : جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 1 March - 2024
0

ضرورت ورود وزرای اقتصاد و راه به وضعیت گمرک بازرگان

  • کد خبر : 33488
  • ۱۷ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۶
ضرورت ورود وزرای اقتصاد و راه به وضعیت گمرک بازرگان

اخبار اقتصادی – نماینده مردم ماکو و چالدران و پلدشت و شوط در مجلس، ضمن تشریح مشکلات رانندگانی که برای ورود به کشور از ترکیه از طریق مرز بازرگان یک هفته پشت مرز معطل می‌مانند از وزرای اقتصادی و دارایی و راه و شهرسازی خواست تا به این موضوع ورود پیدا کنند.

به گزارش اخبار اقتصادی به نقل از خانه ملت، محمد علی پور ، با بیان اینکه یکی از مشکلات حوزه انتخابیه‌اش به وضعیت گمرک این منطقه برمی‌گردد در تشریح جزییات آن، گفت: بزرگترین مرز زمینی کشور در این منطقه قرار دارد و روزانه حدود 600 تریلی برای ترانزیت کالا از طریق این مرز تردد می‌کنند.

نماینده مردم ماکو و چالدران و پلدشت و شوط در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اشکالاتی ناشی از عدم همکاری ترکیه بعضا باعث آزار و اذیت رانندگان ایرانی می شود چرا که به دلیل سختگیری‌هایی که در کشور همسایه به بهانه‌های استاندارد یا ساخت و ساز برای آنها وجود دارد گاه تا 7 روز باید برای ورود به ایران از سوی کشور ترکیه پشت مرز معطل بمانند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: البته این مرز زمینی بازرگان از این جهت دارای اهمیت است که یکی از مبادی صادرات و واردات کشور است بنابراین ما در حال پیگیری برای رفع مشکلات این بخش هستیم تا در راستای تامین مایحتاج کشور روند واردات و صادرات از طریق این مرز تسریع شود.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی، در پایان از وزرای امور اقتصادی و دارایی و راه و شهرسازی خواست تا به این موضوع رسیدگی کنند./

پایان پیام

منبع آریا نیوز

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=33488

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.