• امروز : شنبه, ۵ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 24 February - 2024
1

زیرساخت های توسعه اقتصاد دیجیتال فراهم می شود/ مردم با شایعه پراکنی به دنبال برهم زدن آرامش بازار هستند

  • کد خبر : 30725
  • ۰۱ آذر ۱۴۰۲ - ۹:۵۰
زیرساخت های توسعه اقتصاد دیجیتال فراهم می شود/ مردم با شایعه پراکنی به دنبال برهم زدن آرامش بازار هستند

اکوایران: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از هدف گذاری 15 درصدی اقتصاد دیجیتال در 5 سال آینده و فراهم کردن زیرساخت های توسعه آن خبر داد.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک به بیان رویکرد دولت به مقوله اقتصاد دیجیتال و آینده نگری پرداخت و به اهمیت اقتصاد دیجیتال در اقتصاد در سطح بین المللی پرداخت و اظهار داشت: 15 40 درصد از تولید ناخالص داخلی کشورهای پیشرفته از اقتصاد دیجیتال است که در کشور ما 8 درصد است.

وی در ادامه هدف گذاری 15 درصدی را برای اقتصاد دیجیتال طی 5 سال آینده و تشکیل کارگروه اقتصاد دیجیتال در دولت که رئیس بانک مرکزی نیز از اعضای آن است، ادامه داد. اعلام کرد و با اشاره به مواد 64 و 65 قانون برنامه هفتم توسعه که فصلی مستقل برای توسعه اقتصاد دیجیتال است، قول داد زیرساخت های لازم برای اقتصاد دیجیتال فراهم شود.

وزیر ارتباطات با اشاره به مشارکت نهادهای مختلف در کنترل تورم، مسئولیت اصلی محاسبه، ارائه و کنترل تورم را بر عهده بانک مرکزی دانست.

زارع پور با اشاره به اینکه داده ها و اطلاعات به روز به تجار و فعالان اقتصادی در تصمیم گیری کمک می کند، از ضعف در حوزه پیش بینی اقتصاد گفت و به تکانه های متعددی اشاره کرد که در دهه 90 بر بدنه اقتصادی کشور وارد شد. با داشتن اطلاعات لازم و دقیق قادر خواهیم بود به این تکانه ها واکنش مناسب نشان داده و اثرات آنها را کاهش دهیم. وی همچنین منشأ بیشتر این انگیزه های اقتصادی را خارج از کشور دانست.

وزیر ارتباطات در پایان از مدیریت رویدادهای جاری در خارج از کشور بر اساس انتشار اخبار جعلی و شایعات برای برهم زدن آرامش بازار، شاخص های اقتصادی، نرخ ارز و ایجاد تورم در کشور یاد کرد.

منبع اکو ایران

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=30725

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.