تایید ETF بیت کوین؛ آیا هنگ کنگ از ایالات متحده رهبری می کند؟

به گزارش اخبار اقتصادی، هنگ کنگ در حال بررسی صدور مجوز برای صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) است. ابزاری که امکان سرمایه گذاری مستقیم در بازار ارزهای دیجیتال را فراهم می کند و می تواند به هنگ کنگ کمک کند تا به قطب اصلی دارایی های دیجیتال در جهان تبدیل شود.

به گزارش بلومبرگ، مقامات این شهر با در نظر گرفتن نگرانی های امنیتی کاربران، امکان استفاده از صندوق قابل معامله با قیمت نقدی را بررسی می کنند.

جولیا لئونگ، مدیر اجرایی کمیسیون اوراق بهادار هنگ کنگ، گفت: “ما از پیشنهادات در مورد استفاده از فناوری های نوآورانه که باعث افزایش کارایی و رضایت مشتری می شود استقبال می کنیم. تا زمانی که نگرانی های مربوط به صندوق قابل معامله در بورس مدیریت شود، ما مشتاق هستیم تا از این فناوری استفاده کنید

پیش از این، اخباری مبنی بر تایید نهایی نرم افزار مربوط به صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین با قیمت لحظه ای در آمریکا باعث شده بود قیمت این ارز دیجیتال به میزان قابل توجهی افزایش یابد و از مرز 30000 دلار عبور کند. این در حالی است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به دلیل حل نشدن مسائل امنیتی مرتبط با این فناوری، هنوز مجوز استفاده از این فناوری را صادر نکرده است.

کارشناسان بازار کریپتو پیش‌بینی کرده‌اند که اگر یک صندوق قابل معامله در مبادلات بیت‌کوین راه‌اندازی شود، یک تریلیون دلار سرمایه به بازار ارزهای دیجیتال سرازیر خواهد شد.

آخرین قیمت بیت.سکه و اتریوم

طبق داده های سایت Investing، قیمت بیت کوین در روز دوشنبه (15 نوامبر) بین 34742 تا 35275 دلار بود. این ارز دیجیتال تا ساعت ۲۳ به وقت ایران با قیمتی بالغ بر ۳۴۹۳۰ دلار معامله می شد. تغییرات قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت این ارز دیجیتال حدود 100 دلار کاهش یافته است. حجم تراکنش بیت کوین در 24 ساعت گذشته 13 میلیارد و 71 میلیون دلار بوده و ارزش این ارز دیجیتال نسبت به هفته گذشته تقریباً 2 درصد رشد داشته است.

علاوه بر این، قیمت اتریوم در همان روز بین 1870 تا 1913 دلار بود. این ارز دیجیتال تا حدود ساعت 23 به وقت ایران با قیمت بیش از 1890 دلار معامله می شد. تغییر قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود 10 دلار افزایش یافته است. حجم تراکنش های اتریوم در 24 ساعت گذشته 8 میلیارد و 39 میلیون دلار بوده است و ارزش این ارز دیجیتال نسبت به هفته گذشته بیش از 5 درصد رشد داشته است.

منبع اکو ایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا