بانک ها به جای مسکن ملی به کارمندان خود وام می دهند

به گزارش اخبار اقتصادی، علی اکبر علیزاده برمی افزود: بانک ها در ارائه تسهیلات به نهضت ملی مسکن و وام ازدواج و وام زایمان ضعیف عمل می کنند و در مورد بانک های خصوصی در بهترین حالت می توان گفت که دارند. تنها 3 درصد از وظایف خود را در این زمینه انجام می دهند.

نماینده مردم دامغان در شورای اسلامی تصریح کرد: این وضعیت منجر به نارضایتی عمومی و بدبینی مردم نسبت به دولت می شود و لذا دولت باید در این زمینه با بانک ها برخورد جدی داشته باشد تا از این نارضایتی و بدبینی جلوگیری شود.

علیزاده برمی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور در آخرین جلسه شورای عالی مسکن دستور داد در بحث عدم پرداخت تسهیلات مسکن، بانک های متخلف شناسایی و جریمه شوند و این موضوع باید در اسرع وقت و با جدیت کامل اجرایی شود. .

وی افزود: بانک های خصوصی به جای پرداخت تسهیلات به بخش املاک و تولیدی آن، به عنوان بانکدار عمل می کنند و به شرکت ها، واحدهای تولیدی و مسکونی خود تسهیلات پرداخت می کنند.

عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید از بنگاهی شدن بانک ها به ویژه بانک های خصوصی جلوگیری کرد و تسهیلات را برای ارائه به مردم سوق داد.

فارس

منبع رکنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا