• امروز : یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 25 February - 2024
1

اقتصاد دانش پایه موجب تحرک کلان در امور اقتصادی خواهد شد

  • کد خبر : 31040
  • ۰۶ آذر ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۱
اقتصاد دانش پایه موجب تحرک کلان در امور اقتصادی خواهد شد

اخبار اقتصادی – نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو گفت:مجلس در برنامه هفتم توسعه سعی کرد تا به صورت مسئله محور به موضوع اقتصاد دانش پایه نگاه کند.

به گزارش اخبار اقتصادی به نقل از خانه ملت، روح‌الله متفکر‌آزاد ، با اشاره به سهم اقتصاد دانش پایه در برنامه هفتم توسعه گفت: ما در برنامه‌های مختلف و در سالهای پیشین سهم بسیار جدی برای اقتصاد دانش پایه در نظر گرفتیم و در برنامه هفتم توسعه نیز به این مهم توجه شد.

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس در برنامه هفتم توسعه سعی کرد تا به صورت مسئله محور به موضوع اقتصاد دانش پایه نگاه کند. در حال حاضر کشور یک بازار مصرف حدود 600 میلیونی در 15 کشور پیرامونی دارد.

عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این بازار مصرفی کالاهای دانش بنیان زمانی برای ما جذابیت بیشتری پیدا می کند که می‌دانیم تعداد بالای تحصیلکردگان منطقه را ما داریم؛ جوانانی که ابتکار محور بوده و فناوری و دانش دارند و به خاطر همین هم هست که ما شاهد مهاجرت تحصیلکردگان هستیم چراکه این افراد می خواهند به سمت بازارهای جذاب برای فعالیتشان حرکت کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما در برنامه هفتم توسعه تلاش کردیم جذابیت در رشته‌های خاص به ویژه در پیشران‌های فناوری را لحاظ کنیم تا این بچه ها در ایران با مشارکت بخش خصوصی فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه اقتصاد دانش پایه، اقتصاد ما را به حرکت درمی آورد، اظهار کرد: ثروتی که ما از دانش به دست می آوریم ثروت ثروت پایدار است./

پایان پیام

منبع آریا نیوز

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=31040

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.