• امروز : یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 25 February - 2024
0

اصلاح قانون سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی؛ رهیافتی برای جلوگیری از فرار مالیاتی

  • کد خبر : 33548
  • ۱۸ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۷
اصلاح قانون سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی؛ رهیافتی برای جلوگیری از فرار مالیاتی

اخبار اقتصادی – نماینه مردم «بابل» در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در جریان اصلاح قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان تلاش داشت تا با در نظر گرفتن صدور صورت حساب الکترونیکی مودیان به صورت یک سامانه برخط ، اطلاعات مالیاتی اصناف را دریافت کند.

به گزارش اخبار اقتصادی به نقل ازخانه ملت، مهدی سعادتی بیشه سری ، با اشاره به تصویب طرح اصلاح ماده (1) قانون تسهیل تکالیف مؤدیان جهت اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان،گفت: ما معتقد به عدالت در همه امور هستیم و این موضوع از ارکان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده مردم «بابل» در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:فرار مالیاتی و عدم اجرای صحیح قوانین مالیاتی یکی از مشکلات ما در زمینه مباحث مالیاتی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیات خارجی مجلس با اشاره به فرار مالیاتی گسترده در کشور تاکید کرد: آمار و ارقام فرار مالیاتی متاسفانه زیاد است از این رو در جریان طرح مذکور سعی شد در این رابطه ساماندهی لازم مبنای کار قرار گیرد.

سعادتی بیشه سری با بیان اینکه در جریان تصویب قانون تسهیل تکالیف مؤدیان جهت اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان،سامانه لازم جهت اجرای کار پیش بینی شد،اظهار کرد: مجلس در جریان اصلاح این قانون تلاش داشت تا با در نظر گرفتن صدور صورت حساب الکترونیکی مودیان به صورت یک سامانه برخط ، اطلاعات مالیاتی اصناف را دریافت کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همچنین درباره زمان بندی اجرای این قانون اختلاف نظرهایی وجود داشت و قانون تاکید بر اجرای آن از مهرماه داشت که البته باید از دی ماه اجرایی می شد، لذا ما تاریخ اجرای این موضوع را اصلاح کردیم.

نماینده مردم بابل با بیان اینکه اصرار نمایندگان بر این اساس بود که قانون فوق به هم نریزد،تاکید کرد: در جریان این اصلاحات صورت گرفته، افرادی که فرار مالیاتی داشته و اطلاعات خود را در سامانه فوق بارگزاری نکنند، ملزم به درج اطلاعات خواهند شد.

سعادتی بیشه سری اظهار کرد: به واقع در حال حاضر بازار و اصناف وضعیت خوبی ندارند، با این حال اصناف و بازاریان همیشه همراه این گونه مسائل بوده‌اند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصویب طرح اصلاح ماده (1) قانون تسهیل تکالیف مؤدیان جهت اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، می تواند اخذ مالیات ها را ساماندهی کند،بیان کرد:امیدواریم این قانون کمک کند تا بتوانیم به حق و حقوق مالیاتی دولت برسیم و هم به بازاریان در مسیر ادای وظیفه خود،یاری برسانیم. البته باید تاکید داشته باشم که این قانون مانع از فرار مالیاتی هم خواهد شد./

پایان پیام

منبع آریا نیوز

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=33548

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.