• امروز : سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 21 May - 2024
1

آیا قیمت دلار عقب مانده است؟

  • کد خبر : 37718
  • ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۶
آیا قیمت دلار عقب مانده است؟

اگر قیمت درهم امروز بالای 17500 تومان باقی بماند، قیمت دلار هرات در کانال 63000 تومان در نوسان خواهد بود و اگر درهم این حد را از دست بدهد، قیمت دلار بقای ارز خود را با کاهش جبران می کند. .

بازار ارز و ارز روز یکشنبه دو کانال از دست داد. قیمت دلار هرات از 64 هزار و 400 تومان آغاز شد و با بازگشایی درهم با مظنه مثبت، نوسانات صعودی داشت و به 65 هزار تومان رسید. سپس قیمت دلار و سایر بازارها با سیگنال نزول بازار سکه کاهش یافت و قیمت دلار نقدی در هرات به 63 هزار و 600 تومان خاتمه یافت. قیمت لحظه ای دلار در هرات بالاتر از دلار فردا بود و در پشت خط قیمت دلار فردا به نزول ادامه داد و حتی به زیر کانال 63 هزار تومانی سقوط کرد و در این مرز بسته شد.

قیمت درهم امارات با اختلاف مثبت 220 تومانی نسبت به نرخ پایانی روز گذشته 17 هزار و 750 تومان آغاز شد و سپس به 17 هزار و 500 تومان کاهش یافت. در مجموع قیمت درهم امارات در روز یکشنبه نسبت به روز گذشته 30 تومان کاهش یافت. گروهی از معامله گران بر این باورند که قیمت دلار و قیمت درهم از نزول جان سالم به در خواهند برد و روز دوشنبه جبران می کنند.

قیمت تتر نیز کاهش یافت و با هزار تومان کاهش به حدود 63 هزار و 500 تومان رسید.

پس از سخنرانی روز یکشنبه محمدرضا فرزین رئیس بانک مرکزی در شبکه یک سیما، بحث داغی در بازار بر سر نرخ غیررسمی ارز شکل گرفت. محمدرضا فرزین گفت: در نرخ ارز در بازار غیررسمی دخالت می کنیم تا بیش از حد افزایش نیابد. نرخ بازار غیررسمی زودگذر است و به زودی کاهش خواهد یافت. جمعی از تجار به سخنان فرزین در بهمن 1402 اشاره کردند که گفته بود حتما قیمت دلار قبل از گرانی های اخیر به قیمت خواهد رسید.

به گفته تحلیلگران فنی، اگر قیمت دلار هرات از محدوده حمایتی 63 هزار تا 62 هزار و 600 تومان خارج شود، ممکن است نزولی شود. در غیر این صورت ممکن است قیمت دلار به مقاومت 63 هزار و 800 تومان نزدیک شود. اگر قیمت درهم امروز بالای 17 هزار و 500 تومان باقی بماند، قیمت دلار هرات در کانال 63 هزار تومان نوسان می کند و اگر درهم این حد را از دست بدهد، قیمت دلار با کاهش بقای خود در برابر ارز جبران می شود.

منبع اکو ایران

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=37718

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.