• امروز : سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 23 April - 2024
4

3 انتصاب غیر قانونی در هیئت مدیره شرکت هواپیمایی نیمه دولتی

  • کد خبر : 25776
  • ۲۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۸
3 انتصاب غیر قانونی در هیئت مدیره شرکت هواپیمایی نیمه دولتی

به گزارش اخبار اقتصادی، بیست و دوم شهریور ماه بود که حسن قاسمی که اخیراً به عضویت هیئت مدیره شرکت هواپیمایی آسمان درآمده به جای ابوذر شیرودی که در سیزدهم مدیرعامل آسمان بود، به عنوان مدیرعامل این شرکت منصوب شد. دولت . .

به تازگی دو نفر دیگر به نام های محمدحسین یوسف پور و سعید طیبی میگونی به عضویت هیات مدیره شرکت هواپیمایی آسمان منصوب شده اند.

در پی این انتصابات، در بیست و یکم شهریور ماه سال جاری، اشکان میرمحمدی، بازرس کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور طی نامه ای به نعمت الله ترکی، رئیس کل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: انتصابات اخیر در هیات مدیره شرکت هواپیمایی آسمان مغایر با قانون تشخیص داده شده است.

در این نامه آمده است: با بررسی های انجام شده در رابطه با انتصابات اخیر در شرکت خدمات هوایی کشور – آسمان، مشخص شد:

1- اگرچه ماموریت آقای حسن قاسمی از کارکنان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران طی نامه شماره 155408/ م با موافقت رئیس هیئت مدیره و مدیرکل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران رسیده است. مورخ 20 شهریور 1402 به آن صندوق. با این حال مشارالیه به عنوان خلبان ایرباس 320 به انجام وظایف مرتبط در ایستگاه وظیفه اولیه (هما) ادامه می دهد که با انجام وظایف جاری در شرکت خدمات هوایی آسمان ایران مغایرت دارد. .

2- جناب آقای سعید طیبی میگونی مدیرعامل شرکت پرشین گلف، مغایر تبصره 2 ماده 241 اصلاحیه قانون تجارت، همزمان به عضویت هیئت مدیره شرکت هواپیمایی آسمان منصوب شدند. .

3- جناب آقای محمدحسین یوسف پور که اخیراً به عضویت هیئت مدیره شرکت هواپیمایی آسمان منصوب شده اند، عضو هیئت مدیره شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های آزاد کیش نیز می باشد که مغایر با تبصره 2 ماده 241 اصلاحات می باشد. از قانون تجارت

در پایان این نامه آمده است: لذا با توجه به بند «ج» ماده 11 قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور، وضعیت در حضور منعکس شده است؛ این مرجع باید از اقدامات روتین مناسب و نتیجه مطابق با قوانین و مقررات مربوط مطلع شود.

بنابراین گزارش این اعضای هیئت مدیره که انتصاب آنها غیرقانونی اعلام شد، پس از انتصاب، 3 نفر از اعضای قانونی هیات مدیره آسمان برکنار شدند.

این نامه به امضای اشکان میرمحمدی، بازرس کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور رسیده است.

فارس

منبع رکنا

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=25776

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.