• امروز : یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 25 February - 2024
0

کاهش ۲.۹درصدی شاخص قیمت آپارتمان در تهران

  • کد خبر : 33626
  • ۱۹ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۳
کاهش  ۲.۹درصدی شاخص قیمت آپارتمان در تهران

اخبار اقتصادی _ در آذرماه ۱۴۰۲ شاخص قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٢٧۴,۴ رسیده است که نسبت به ماه قبل (٢٨٢.۵)، ٢.٩درصد کاهش داشته است.

به گزارش اخبار اقتصادی به نقل از تسنیم، بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، در آذر ماه  شاخص قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٢٧۴,۴ رسیده است که نسبت به ماه قبل (٢٨٢.۵)، ٢.٩ درصد کاهش داشته است.

کاهش تورم ماهانه

منظور از تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت ماه جاری، نسبت به ماه قبل می‌باشد. در آذر ماه ۱۴۰۲ تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران ٢,٩ـ درصد بوده است که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (١.۵درصد)، ۴.۴ واحد درصد کاهش داشته است.

کاهش تورم نقطه به نقطه

منظور از تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل می‌باشد. در آذر ماه  تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ۵٧,۵ درصد رسیده است. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (۶٨.٧ درصد) ١١.٢ واحد درصد کاهش داشته است.

کاهش تورم سالانه

منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل می‌باشد. نرخ تورم سالانه آذر ماه آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٨۵,٧ درصد رسیده است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (٨۶.٣ درصد)، ۰.۶ واحد درصد کاهش داشته است.

منبع شفقنا

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=33626

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.