• امروز : شنبه, ۵ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 24 February - 2024
1

کاهش قیمت مسکن پایتخت بر سایر نقاط کشور تاثیر دارد

  • کد خبر : 34797
  • ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۵
کاهش قیمت مسکن پایتخت بر سایر نقاط کشور تاثیر دارد

اخبار اقتصادی – عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، گفت: کاهش قیمت مسکن در تهران می‌تواند الگو باشد و موجب تعدیل قیمت خانه در شهرهای اقماری و سپس سایر استان‌های کشور شود.

به گزارش اخبار اقتصادی به نقل از خانه ملت، رسول فرخی میکال ، در خصوص ضرورت حمایت از شهرداری تهران برای افزایش ساخت و ساز مسکن، گفـت : قیمت مسکن و نرخ اجاره بها در تهران به عنوان پایتخت و یکی از کلانشهرهای بزرگ کشور که مقصد مهاجرت شغلی و تحصیلی بسیاری از مردم است در سالهای اخیر به صورت سرسام آوری افزایش پیدا کرده است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس برقراری تعادل میان عرضه و تقاضا مسکن را راهی برای کاهش قیمت دانست و افزود: شهرداری تهران در جریان اجرای طرح نهضت ملی مسکن، سهمی را بر عهده گرفته که در صورت موفقیت در تکمیل تعهدات خود و تکمیل واحدهای مسکونی ساخته شده، عرضه مسکن را در پایتخت افزایش داده و به تعدیل قیمت ها کمک می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس گفـت: وزارتخانه ها و دستگاه‌های متولی ساخت مسکن باید با شهرداری تهران همکاری کرده تا روند مسکن سازی در این کلانشهر با سرعت بیشتری پیش برود. ساخت مسکن توسط شهرداری مزیت های متعددی به همراه دارد از جمله اینکه این مجموعه می‌تواند تخفیفی در هزینه های مرتبط با خودش اعمال کند که در نهایت به کاهش بهای تمام شده ساختمان‌ها منجر می‌شود. 

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، عنوان کرد:کاهش قیمت مسکن در تهران می‌تواند اثر الگو پیرامونی داشته باشد و موجب تعدیل قیمت خانه در شهرهای اقماری و سپس سایر استان‌های کشور شود./

پایان پیام

منبع آریا نیوز

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=34797

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.