• امروز : دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 24 June - 2024
2

عقبگرد شبانه در بازار سکه/ خواب سکه‌بازان آشفته شد؟

  • کد خبر : 39903
  • ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۸
عقبگرد شبانه در بازار سکه/ خواب سکه‌بازان آشفته شد؟

اکوایران: قیمت سکه امامی که روز شنبه در جریان معاملات نقدی در محدوده 40 میلیون و 750 هزار تومان ثابت ماند، عصر شنبه در بازار دوم کاهش یافت و تا مرکز کانال مذکور عقب نشینی کرد.

اخبار اقتصادی، بر اساس آنچه در سایت اتحادیه طلا و جواهر اعلام شده است، قیمت سکه امامی در معاملات نقدی روز شنبه تغییر چندانی نداشته و نسبت به روز پنجشنبه هفته گذشته متضرر شده است. به این ترتیب بعد از ظهر دیروز ارز امامی در سایت فوق 40 میلیون و 750 هزار تومان معامله شد.

بدون در نظر گرفتن بازار سکه، قیمت طلای ذوب شده از میانه کانال 14 میلیون کاهش یافت و در 14 میلیون و 438 هزار تومان به پایان رسید. حباب طلا که در حال ذوب شدن است نیز کاهش بی سابقه ای را از 3 ژوئن نشان می دهد.

از دیدگاه فعالان بازار، دو دلیل اصلی نوسان خفیف ارز در محدوده مشخصی به عمق کم حجم معاملات پولی و وضعیت وضعیت بازارها قبل از انتخابات برمی گردد. بررسی ها از بازار ارز در هفته های انتخابات حاکی از آن است که معامله گران تا زمان مشخص شدن نتیجه فعالیت خود را کاهش خواهند داد. همچنین برخی از تحلیلگران ارزی مدعی هستند که دلیل سوم ثبات ارز احتمالاً ناشی از مداخله ارزی بازارساز است.

با این حال، رویای خریداران سکه در بازار دوم شنبه شب اوج گرفت و سکه امامی که در اولین روز هفته از ثبات برخوردار بود، در بازار شب ریزش کرد و تا مرکز کانال 40 میلیون تومان عقب نشینی کرد. . قیمت تتر دیشب به 58 هزار و 300 تومان کاهش یافت.

پیش بینی قیمت سکه امروز 23 خرداد

کارشناسان فنی معتقدند سکه در دومین روز هفته باز هم برای رسیدن به 41 میلیون تومان تلاش می کند و از سوی دیگر در صورت سقوط دلار و تتر، احتمال عقب نشینی سکه تا محدوده 40 میلیونی وجود دارد. و 500 هزار تومان امکان پذیر است.

البته برخی علاوه بر نظارت بر مولفه های اقتصادی; آنها به اخبار و سیگنال های سیاسی توجه می کنند. به گفته آنها جلسه هیئت مدیره و سیگنال های منفی در این حوزه مهم ترین خبری است که بازار را تندتر کرده و معامله گران امیدوارند نتایج این جلسه تایید شود. به گفته آنها، در صورت مثبت بودن نتیجه، قطعنامه ای صادر نمی شود که می تواند مسیر انتظارات را تغییر دهد. در غیر این صورت، نوسانات قیمتی افزایشی محتمل است.

منبع اکو ایران

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=39903

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.