رشد 16 درصدي ميزان بارگيري در راه‌آهن گيلان

به گزارش اخبار اقتصادی – مدیرکل راه‌آهن شمال2 از افزایش 16 درصدی میزان بارگیری در راه‌آهن گیلان طی هفت ماه نخست سال خبر داد.

به گزارش به گزارش اخبار اقتصادی، غلامحسین ولدی مدیرکل راه‌آهن شمال2 با اشاره به میزان بارگیری در هفت ماهه امسال، گفت :733 هزار و 358 تن بار از گیلان بارگیری شد که 16 درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه نشان می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی راه‌آهن شمال2، ولدی با اشاره به عملکرد هفت ماهه نخست راه آهن گیلان، اظهار کرد: تعداد جابه‌جایی مسافران در این مدت، 358 هزار و 931 نفر بوده است.

وی درباره میزان بارگیری در این مدت، افزود: 733 هزار و 358 تن بار از استان بارگیری شد که در سال گذشته این مقدار 632 هزار و 173 تن بوده که 16 درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه نشان می‌دهد.

مدیرکل راه‌آهن شمال2 با اشاره به اینکه 713 هزار و 636 تن بار نیز از راه آهن گیلان تخلیه شد، گفت: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 678 هزار و 549 تن بود 5 درصد افزایش داشته است.

ولدی با بیان اینکه در این مدت بارگیری و تخلیه بار در راه آن گیلان یک میلیون و 446 هزار و 994 تن کالا بود، تصریح کرد: در سال گذشته این مقدار یک میلیون و 310 هزار و 723 تن کالا است که 4 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی میران تاخیر قطارهای مسافری را در هفته ماهه امسال 5 دقیقه بیان کرد و افزود: نسبت به عدد 6.9 در مدت مشابه سال گذشته کاهشی 27 درصدی داشته است.

مدیرکل راه‌آهن شمال2 کالاهای تخلیه شده در گیلان را شامل مصالح خاکی، چوب و الوار، نهاده‌های دامی و … برشمرد و خاطرنشان کرد: بارهای بارگیری شده در گیلان شامل مصالح خاکی، مرکبات، کاشی، مواد شیمایی و … است.

ولدی، تقلیل سرعت قطار در بلاک‌های دارای ریسک برخورد، اعزام درزین پیشرو قبل از اعزام قطار، نصب تابلوهای هشدار در نقاط حادثه خیز و اعزام کمیته فرهنگ‌سازی به مناطق مجاور خطوط ریلی برای آگاه‌سازی ساکنین و اعزام کمیسیون پیشگیری از سوانح به طول محور برای بازدید خطوط و پیشگیری از سوانح احتمالی را از اقدامات این اداره کل برای افزایش ایمنی در مسیر ریل قطار عنوان کرد.

منبع آریا نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا