• امروز : سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳
 • برابر با : Tuesday - 23 April - 2024
8

درباره تعمیر گیربکس اتوماتیک بیشتر بدانید؟

 • کد خبر : 37192
 • ۰۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۹:۳۲
درباره تعمیر گیربکس اتوماتیک بیشتر بدانید؟

درباره تعمیر گیربکس اتوماتیک بیشتر بدانید؟ تعمیر گیربکس اتوماتیک چگونه انجام میشود؟ آیا تعمیر گیربکس اتوماتیک نسبت به گیربکس های دستی سخت و پر هزینه است؟ چگونه از خرابی گیربکس اتوماتیک پیشگیری کنیم؟

تعمیر گیربکس اتومات خودروی خود را دست هر تعمیرکاری نسپارید. گیربکس های اتوماتیک از تکنولوژی پیچیده ای تشکیل شده اند و حساسیت بسیار بالایی نسبت به گیربکس های دستی دارند، به همین دلیل تعمیرات آن کار هر مکانیکی نیست. تعمیرکاران غیر حرفه ای ممکن است با تشخیص ایرادات نابجا، باعث افزایش هزینه و مشکلات گیربکس اتوماتیک خودروی شما شوند. هنگام خرابی گیربکس اتوماتیک بهترین کار این است که با کمی تحقیق و پرسجو یک تعمیرگاهی پیدا کنید که به صورت تخصصی در ضمینه تعمیرات گیربکس اتوماتیک فعالیت کنند.

گیربکس اتوماتیک چیست؟

امروزه اکثر خودروهای تولیدی از گیربکس های اتوماتیک استفاده میکنند. خودروهایی که به گیربکس اتوماتیک مجهز هستند، تعویض دنده را به صورت خودکار بدون دخالت راننده انجام میدهند. خودروهای اتومات رانندگی راحت تری نسبت به گیربکس های دستی دارند و طرفداران بسیار زیادی در دنیا پیدا کرده اند. یکی از معایب بزرگ این نوع گیربکس ها نسبت به گیربکس های دستی هزینه بسیار بالای تعمیر گیربکس اتوماتیک است.

چه موقع برای تعمیر گیربکس اتوماتیک به تعمیرگاه مراجعه کنیم؟

تعمیر گیربکس اتوماتیک چگونه انجام میشود

گیربکس اتوماتیک قلب خودرو محسوب میشود و در صورت بروز هر گونه مشکل در آن به سایر قسمت های خودرو صدمه وارد میکند. بنابراین توصیه میشود با مشاهده هر گونه علائم خرابی گیربکس اتوماتیک در اولین فرصت به یک تعمیرگاه تخصصی مراجعه کنید تا مشکلات جعبه دنده و خودرو بیشتر نشود.

زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک، تقه زدن، جیر جیر کردن، شنیدن صداهای غیر عادی، داغ شدن بیش از حد گیربکس، بالا رفتن دور موتور، لرزش یا لغزش گیربکس، احساس کردن بوی سوختگی هنگام رانندگی، نداشتن شتاب همیشگی،  اگر پدال کلاچ به خوبی کار نمیکند، قاطی کردن دنده ها یا خلاص شدن ناگهانی دنده ها، روشن شدن چراغ هشدارها و نشتی روغن گیربکس اتوماتیک از مهمترین علائم خرابی گیربکس های اتوماتیک است که با مشاهده هر کدام از آنها بهتر است در اسرع وقت به یک تعمیرکار گیربکس اتوماتیک مراجعه کنید.

روش های پیشگیری از خرابی گیربکس اتوماتیک

انجام سرویس های دوره ای

سرویس های دوره ای گیربکس اتوماتیک را در یک باره زمانی مشخص انجام دهید. با انجام سرویس های دوره ای طور عمر گیربکس را افزایش میدهید و از خرابی های احتمالی گیربکس نیز آگاه خواهید شد. بهتر است هر چند وقت یکبار قطعات ضروری گیربکس را تعویض نمایید، تا از خرابی های زودرس جعبه دنده جلوگیری کنید. کارشناسان مراکز تخصصی گیربکس اتوماتیک مانند تک گیربکس پیشنهاد میکنند که هر 40000 تا 60000 کیلومتر سرویس های دوره ای را انجام دهید.

تعویض روغن گیربکس

برای اینکه قطعات داخلی جعبه دچار سائیدگی و خرابی نشوند، بهتر است تعویض روغن گیربکس را جدی بگیرید و در وقت تعیین شده انجام دهید. تعویض روغن کارایی و عمر گیربکس را افزایش میدهد و از زنگ زدگی و فرسودگی قطعات جلوگیری میکند.

توجه به چراغ هشدارها

روشن شدن چراغ گیربکس اتوماتیک نشانه ای از خرابی گیربکس میباشد و باید هرچه سریعتر برای برطرف کردن آن به یک تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک مراجعه کنید. در غیر این صورت مشکلات جعبه دنده بیشتر شده و هزینه های تعمیر را افزایش میدهد.

رعایت اصول رانندگی

از شتاب گیری های ناگهانی جلوگیری کنید و رعایت اصول رانندگی از جمله نحوه تعویض حالت دنده را به صورت صحیح انجام دهید.

جلوگیری از حمل بار اظافه

از خودروی خود به عنوان یدک کش استفاده نکنید و همچنین بیش از حد مجاز بار سنگین جابجا نکنید، چرا که به گیربکس خودرو فشار وارد میشود.

از خلاص کردن خودرو بپرهیزید

برخی از رانندگان خودرو در سراشیبی ها برای کاهش مصرف سوخت، حالت دنده را خلاص میکنند، با این کار انتقال روغن گیربکس نیز متوقف میشود و به مرور زمان خسارت های جبران ناپذیری به گیربکس وارد میکند. گیربکس های اتوماتیک به گونه ای طراحی شده که در سراشیبی ها به صورت خودکار مصرف سوخت را کنترل میکند و نیازی به خلاصی دنده ندارد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک در تعمیرگاه تک گیربکس چگونه انجام میشود؟

تعمیر گیربکس اتوماتیک در تعمیرگاه تک گیربکس

تعمیر گیربکس اتوماتیک نیاز به تخصص و تجربه بسیار بالایی دارد و حتما باید در صورت خرابی؛ برای برطرف کردن مشکلات آن به یک تعمیرگاه تخصصی مراجعه کنید.

تعمیرگاه تک گیربکس بیش از 20 سال سابقه تعمیرات انواع گیربکس های اتوماتیک داخلی و خارجی را دارد. همچنین دارای مجهزترین و بهترین تجهیزات پیشرفته دنیاست و از یک تیم حرفه ای و آموزش دیده تشکیل شده است. مهم نیست گیربکس خودروی شما چه مشکلی داشته باشد، به هر حال تعمیرکاران تک گیربکس یک راه بسیار عالی برای برطرف کردن و تعمیرات گیربکس اتوماتیک در نظر میگیرند تا هزینه های شما زیاد نشود.

پس از مراجعه شما به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک تک گیربکس

 • ابتدا کارشناسان ما گیربکس خودروی شما را بازدید و تست میکنند.
 • با استفاده از دستگاه های پیشرفته، گیربکس خودرو چک میشود تا هرگونه خطا و مشکلات شناسایی شود.
 • اگر مشکلات جعبه دنده جزئی باشد، با کمک تجربه و تخصص تعمیرکاران تک گیربکس بدون اینکه گیربکس باز شود، مشکلات را برطرف خواهند کرد.
 • اما اگر مشکلات جدی باشد، پس از شناسایی ایرادات بوجود آمده و هزینه حدودی آن به صاحبان خودرو اعلام میشود.
 • سپس مراحل باز کردن گیربکس توسط تعمیرکاران حرفه ای آغاز میشود.
 • پس از باز کردن گیربکس، قطعاتی که خراب شده اند و نیاز به تعویض دارند، شناسایی شده و به صورت اورجینال توسط مجموعه تک گیربکس تهیه میشود.
 • همچنین اگر قطعاتی نیاز به بازسازی داشته باشند، به صورت تخصصی سرویس میشوند.
 • قطعات و پوسته گیربکس توسط دستگاه شستشو داده میشوند.
 • قطعات خریداری شده و بازسازی شده توسط تعمیرکاران ماهر تک گیربکس بر روی جعبه دنده بسته میشوند.
 • گیربکس به صورت حرفه ای بر روی خودروی شما سوار میشود.
 • در این مرحله خودروی شما توسط کارشناسان تگ گیربکس تست میشود تا اطمینال حاصل شود که همه چیز به درستی انجام شده باشد.
 • اگر مشکلات گیربکس برطرف شده باشد، با گارانتی مهر و موم شده تحویل مشتری دارده میشود.

نتیجه گیری:

تعمیر گیربکس اتوماتیک نسبت به گیربکس دستی سخت و دشوار است و هزینه های بسیار زیادی هم دارد. پس بهترین کار مراقبت از گیربکس اتوماتیک است تا از خرابی های زودرس جلوگیری کنید. با انجام سرویس های دوره و تعویض روغن گیربکس اتوماتیک میتوانید طول عمر گیربکس را افزایش دهید. در صورت خرابی گیربکس حتما به یک تعمیرگاهی مراجعه کنید که تخصص و تجربه کافی را در ضمینه تعمیر گیربکس های اتوماتیک داشته باشد.

تعمیرگاه تک گیربکس یکی از بهترین تعمیرگاه های گیربکس اتوماتیک در تهران است که کلیه قطعات و خدمات خود را با گارانتی کتبی تحویل مشتری میدهد. همچنین در صورت مشاهده هر گونه علائم خرابی به راحتی میتوانید با کارشناسان تک گیربکس تماس بگیرید و به صورت رایگان مشورت کنید.

منبع: takgearbox.com

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=37192

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.