تکميل راهگذرها براي استفاده از فرصت‌هاي ترانزيتي

به گزارش اخبار اقتصادی-وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تمایل کشور‌های خارجی برای استفاده از فرصت‌های ترانزیتی ایران گفت: تکمیل راهگذر‌ها با جذب سرمایه‌های خارجی به صورت جدی در دولت جدید پیگیری می‌شود.

به گزارش به گزارش اخبار اقتصادی از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش در مراسم افتتاح ترمینال جدید فرودگاه بین‌المللی کیش اظهار کرد: توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقلی مناطق آزاد جدی است و حمل و نقل هوایی در جزیره کیش به عنوان اصلی‌ترین روش جابه‌جایی مسافر و بار است و اهمیت ویژه‌ای برای توسعه این منطقه دارد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه رویکرد و جهت‌گیری جدیدی در مدیریت مناطق آزاد حاکم شده است، افزود: مناطق آزاد قرار است به فرصت‌های درخشان سرمایه‌گذاری و لجستیکی و ترانزیتی برای کشور تبدیل شود.

بذرپاش گفت: فرصت‌های ترانزیتی به عنوان ظرفیت تولید ثروت برای حال و آیندگان در مناطق آزاد به ویژه منطقه آزاد کیش تجلی می‌یابد.

وی با اشاره به اهمیت و ظرفیت‌های مناطق آزاد کشور گفت: مناطق آزاد از جمله منطقه آزاد کیش باید دروازه‌های سرمایه‌گذاری برای کل کشور باشند و زیرساخت‌های فراهم شده در جزیره کیش از جمله طرح فرودگاهی افتتاح شده، نه تنها برای توسعه این جزیره بلکه برای کل کشور تاثیر گذار خواهد بود چرا که می‌تواند موجب جذب سرمایه داخلی و خارجی شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: جذب سرمایه‌گذاری و حضور سرمایه‌گذاران در کشور نیز بدون تجهیز فرودگاه‌ها و خدمات مناسب و به‌روز فرودگاه و افزایش پرواز‌ها ممکن نیست.

بذرپاش با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین پروژه‌های دولت در روز‌های اخیر فراهم کردن و تسهیل شرایط در کشور برای افزایش جذب سرمایه‌گذاری خارجی است، افزود: سفر‌ها و دیدار‌های متعدد خارجی و همینطور جلساتی که با کشور‌های منطقه با محوریت تکمیل کریدور‌ها و استفاده از فرصت‌های ترانزیتی ایران برگزار می‌شود، ناظر به همین موضوع است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برگزاری اجلاس اکو گفت: در این نشست همه کشور‌های عضو به فرصت‌های ترانزیتی ایران اشاره کردند و همه تمایل به استفاده از این فرصت‌ها داشتند.

منبع آریا نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا