تعادل مهم در قیمت دلار کجاست؟

اکوایران: نوسان قیمت دلار از ابتدای سال جاری تا کنون باعث ایجاد تعادل مهم و تعیین کننده ای در حدود 48 هزار و 600 تا 50 هزار تومان برای نرخ ارز شده است. به گفته آنها، این منطقه مرزی تعیین کننده صعود و سقوط بازار است.

به گزارش اخبار اقتصادی، قیمت دلار هرات از روز شنبه با قیمت 51 هزار و 51 هزار و 100 تومان آغاز شد و تمایل به افزایش داشت اما ضعیف بود. بازار ارز هرات پس از آن که نرخ درهم امارات از 14 هزار و 100 تومان آغاز شد و به 51 هزار و 320 تومان افزایش یافت، رشد کرد، اما نتوانست به ثبات برسد و در قیمت 51 هزار و 120 تومان به فعالیت خود پایان داد.

قیمت درهم امارات از 14 هزار و 100 تومان آغاز شد و در ابتدا تمایل به افزایش را نشان داد اما در ادامه با 50 تومان کاهش به 14.50 تومان بسته شد. با این قیمت درهم، دلار 51 هزار و 560 تومان برآورد می شود.

قیمت تتر که در پایان هفته به قیمت دلار رسیده بود، روز شنبه با دلار تهران برابری کرد و بین 51 هزار و 200 تا 51 هزار و 500 تومان در نوسان بود. بر اساس برابری قیمت تتر و دلار، گروهی از معامله گران معتقد بودند که قیمت تتر باید بالاتر از دلار باشد و کاهش آن را معکوس کنند تا دوباره به بالای دلار برسد.

مهم ترین خبر در بازار ارز، صندوق جنگ و بحث آتش بس است. به گفته تجار، در صورت برقراری آتش بس در جنگ غزه، ممکن است بازار ارز و ارز به اصلاح خود ادامه دهد و به حداقل قیمت برسد. البته از نظر این گروه معنای اصلاح با افتادن و افتادن متفاوت است. آنها می گویند نوسانات قیمت دلار از ابتدای سال جاری تاکنون تعادل مهم و تعیین کننده ای در حدود 48 هزار و 600 تومان برای 50 هزار تومان این نوع دلار ایجاد کرده است. به گفته آنها، این منطقه مرزی تعیین کننده صعود و نزول بازار است، یعنی اگر قیمت دلار بالاتر از مرز مذکور باشد، روند صعودی در بازار بیشتر است و اگر قیمت از این محدوده به سمت پایین عبور کند، می توان گفت بازار ارز به روند نزولی بازگشته و حتی شاهد کاهش نرخ است.

معامله گران فنی با پیش بینی قیمت دلار امروز معتقدند قیمت دلار بین حمایت 50 هزار و 800 تومان و خط مقاومتی 51 هزار و 300 تومان گیر کرده است. با توجه به فشرده سازی قیمت در این مناطق، نمودارهای حمایت و مقاومت نزدیکتر شده اند، بنابراین اگر قیمت دلار از خط مقاومت عبور کند، مقاومت بعدی حدود 51500 توکن خواهد بود و ممکن است قیمت به این سطح واکنش نشان دهد. از پایین اگر حمایت 50800 تومانی از بین برود سقف حمایت بعدی 50500 تومان خواهد بود. گروهی از معامله گران معتقدند حداقل قیمت دلار تهران در صورت آتش بس 50 هزار و 300 تومان خواهد بود.

منبع اکو ایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا