• امروز : یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 25 February - 2024
0

تصویب 3 هزار و 300 میلیاردتومان پروژه های جدید راهسازی، حمل و نقلی و نگهداری راه‌های گلستان/تحویل 3500 واحد مسکونی و آغاز احداث 10 هزار واحد مسکونی در استان

  • کد خبر : 32440
  • ۳۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۱
تصویب 3 هزار و 300 میلیاردتومان پروژه های جدید راهسازی، حمل و نقلی و نگهداری راه‌های گلستان/تحویل 3500 واحد مسکونی و آغاز احداث 10 هزار واحد مسکونی در استان

اخبار اقتصادی – وزیر راه و شهرسازی، تصویب 3 هزار و 300 میلیاردتومان پروژه های جدید راهسازی، حمل و نقلی و نگهداری راه‌های استان، تحویل 3500 واحد مسکونی و آغاز احداث 10 هزار واحد مسکونی، بهره برداری از لایروبی خلیج گرگان را بخشی از برنامه‌های امروز سفر خود در همراهی با رییس جمهور به استان گلستان عنوان کرد.

به گزارش اخبار اقتصادی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امروز 30 آذر در گفتگو با خبر 14 شبکه یک سیما به تشریح برنامه‌های افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های مرتبط با حوزه وزارت راه و شهرسازی در استان گلستان و در همراهی با رییس جمهور پرداخت.

احیای خلیج گرگان با یک میلیون و 420 هزار مترمکعب لایروبی

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در دور دوم سفرهای رییس جمهور امروز به استان گلستان سفر کرده است، یکی از مهمترمین طرح هایی که امروز به بهره برداری رسید را لایروبی خلیج گرگان عنوان کرد و گفت: احیای این خلیج و بهره مندی از مزایای آن، آرزوی چندین ساله مردم استان و فعالان و دوستداران محیط زیست بود. در این رابطه، عملیات لایروبی به میزان یک میلیون و 420 هزار مترمکعب انجام شد. هم اینک یک زیست بوم مناسب گردشگری و زیست بوم مناسبی برای پرندگانی و منطقه نمونه گردشگری برای مردم منطقه که همواره آرزوی بهره مندی از مزایای آن را داشتند ایجاد شده است.

بهره‌برداری از پروژه‌های راهداری گلستان به ارزش 4500 میلیاردتومان

بذرپاش ادامه داد: در سفر امروز به استان گلستان همچنین پروژه های راهسازی شامل 85 کیلومتر احداث راه اصلی، 67 کیلومتر راه روستایی، بهسازی و روکش آسفالت حدود 200 کیلومتر راه روستایی به ارزش 4500 میلیاردتومان افتتاح و آغاز شد.

30 نقطه پر حادثه در گلستان رفع خطر شد

به گفته عضو کابینه دولت سیزدهم، در سفر به گلستان رفع 95 نقطه حادثه خیز در استان گلستان در برنامه بود که در سفر امروز 30 نقطه رفع و افتتاح شد. در برنامه است تا باقیمانده نقاط حادثه خیز باقیمانده تا پایان دولت سیزدهم رفع خطر شود.

بذرپاش گفت: حدود 3 هزار و 300 میلیاردتومان پروژه های جدید راهسازی، حمل و نقلی و نگهداری راه ها تعریف شده که مقرر است تا پایان دولت سیزدهم انجام شود و جزو بودجه مصوب این سفر است.

آغاز عملیات آماده سازی 5 هزار قطعه زمین

وی ادامه داد: 5 هزار قطعه زمین روستایی در همکاری با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به متقاضیان واگذار می شود که امروز عملیات آماده سازی 5 هزار قطعه زمین روستایی در روستاهای استان آغاز شد. در کنار آن، یکهزار و 500مسکن روستایی طرح نهضت ملی مسکن در حوزه روستایی به متقاضیان واگذار می شود.

تحویل 3500 واحد مسکونی و آغاز احداث 10 هزار واحد مسکونی در گلستان

بذرپاش توضیح داد: در مجموع 3 هزار و 500 مسکن نهضت ملی روستایی، بافت فرسوده و شهری تکمیل شده به متقاضیان واگذار می شود و عملیات ساخت 10 هزار واحد جدید نیز آغاز خواهد شد.

وی افزود: در حوزه روستایی امسال و سال آینده در استان گلستان 22 هزار فقره پرداخت وام و تسهیلات در دستور کار است. در کنار واگذاری زمین، پرداخت تسهیلات می تواند به متقاضیانی که تمایل به دریافت مسکن و امکانات دولتی برای صاحب خانه شدن در روستاهای استان را دارند را صاحب خانه کند.

اجرای آسفالت شبکه معابر 280 روستای گلستان 

به گفته وی، تاکنون شبکه معابر برای 280 روستا اجرا شده است و 800 هزار مترمربع عملیات آسفالت ریزی انجام شده است. برنامه آینده این است تا عملیات آسفالت شبکه معابر برای 300 روستا در حدود 700 هزار مترمربع به اجرا درآید.

منبع آریا نیوز

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=32440

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.