با اجرای موفق طرح اوراق پس انداز وزارت نیرو

به گزارش اخبار اقتصادی، مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران، تاثیر مثبت اجرای طرح پاداش مدیریت را برجسته کرد. مصرف برق وی در بخش خانگی گفت: خوشبختانه با اجرای طرح پاداش پس انداز به نتایج بسیار خوبی در تامین برق پایدار تمامی مشترکان به ویژه مشترکان صنعتی دست یافتیم.

رجبی مشهدی با اشاره به آمار به دست آمده در چهار ماه گرم تابستان امسال گفت: در سال 1400، 48 میلیارد کیلووات ساعت برق در بخش خانگی مصرف شده که این میزان در سال 1402 با رشد منفی به 46 میلیارد کیلووات ساعت رسیده است. به عبارت دیگر حتی اگر در بخش داخلی رشد متوسط ​​5 درصدی داشتیم، توانستیم حدود 7 میلیارد کیلووات ساعت انرژی کمتری در بخش داخلی مصرف کنیم و این همکاری خوب بین بخش داخلی و صنعت برق نشان می دهد. که امسال حدود 2200 میلیارد تومب صرفه جویی می شود 40 درصد مشترکین را پرداخت می کنیم.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: خوشبختانه حدود یک سوم این قبوض به صورت اعتباری و یا قبض بلاعوض صادر شده است و مبالغ اعتبار پاداش همچنان در قبض بعدی شما تسویه می شود و اگر مبلغ پاداش از مبلغ قبض برق شما بیشتر باشد. فاکتورها به صورت رایگان صادر می شوند. یعنی مشترکینی که فاکتور آنها بستانکار باشد، فاکتور آنها به صورت رایگان یا به صورت پاداشی که در مبلغ فاکتور دوره بعد درج و صادر می شود، تخفیف می یابد.

رجبی مشهدی بیان کرد: میزان مصرف صنعت کشور در سال 1400 و 4 ماهه 36.7 میلیارد کیلووات ساعت بوده و در سال 1402 به 46 میلیارد کیلووات ساعت رسیده است. به عبارت دیگر در این بخش بیش از 9 میلیارد کیلووات ساعت انرژی به صنایع تحویل می دهیم که نشان می دهد در سال 1402 نسبت به سال 1400 رشد مصرف برق حدود 24 درصد بوده که رقم قابل توجهی است.

رجبی مشهدی در پایان از تمامی مشترکین به ویژه مشترکان خانگی که ضمن برخورداری از پاداش پس انداز امسال در تامین برق پایدار کمک کردند تشکر کرد.

منبع رکنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا