• امروز : سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 23 April - 2024
1

آیا قطر برنامه بزرگی برای بازار ارزهای دیجیتال دارد؟

  • کد خبر : 36885
  • ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۱
آیا قطر برنامه بزرگی برای بازار ارزهای دیجیتال دارد؟

اکوایران: در فضای مجازی شایعاتی مبنی بر تصمیم قطر برای سرمایه گذاری کلان برای خرید بیت کوین به گوش می رسد. یک کارشناس در مورد این موضوع با کوین تلگراف مصاحبه کرده است.

اخبار اقتصادی، یک مدیر مالی محلی به کوین تلگراف گفت که شایعات در مورد خرید بزرگ بیت کوین توسط سازمان سرمایه گذاری قطر بعید است به واقعیت تبدیل شود.

بر اساس گزارش کوین تلگراف، پیام های رد و بدل شده در شبکه های اجتماعی در روزهای اخیر نشان می دهد که صندوق سرمایه گذاری مستقل قطر به زودی 500 میلیارد دلار در قالب بیت کوین به مجموعه خود اضافه خواهد کرد.

با این حال، مدیر مالی اظهار داشت که احتمال ورود چنین سرمایه ای به بیت کوین کم است زیرا دارایی های دیجیتال بخشی از استراتژی سازمان سرمایه گذاری قطر نیست. وی تصریح کرد: فکر نمی‌کنم به این زودی اتفاق بیفتد زیرا صندوق سرمایه‌گذاری قطر دارای استراتژی سرمایه‌گذاری متنوعی است و تسریع در سرمایه‌گذاری در بخش‌ها و دارایی‌های مختلف برای کاهش ریسک و جذب فرصت‌ها در بازارها و صنایع مختلف، راهبرد اصلی این صندوق است. “

اگرچه قطر کشوری ثروتمند است، اما رویکرد آن نسبت به ارزهای دیجیتال محدود است. شرایط در قطر برای دارایی های دیجیتال همچنان با احتیاط رصد می شود، زیرا تجارت ارزهای دیجیتال در سال 2018 در این کشور ممنوع شد.

آخرین قیمت بیت کوین و اتریوم

بر اساس داده های وب سایت Investing، قیمت بیت کوین در روز شنبه (26 مارس) از 66704 دلار تا 70.37 دلار متغیر بود. این ارز دیجیتال تا حدود ساعت 23 به وقت ایران با قیمت بیش از 67400 دلار معامله می شد. تغییرات قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن بیش از هزار دلار کاهش یافته است. ارزش تراکنش بزرگترین ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 33.46 میلیارد دلار بوده و ارزش این ارز دیجیتال نسبت به هفته گذشته تقریباً 2 درصد کاهش یافته است.

علاوه بر این، قیمت اتریوم در همان روز از 3640 دلار به 3778 دلار در نوسان بود. این ارز دیجیتال تا حدود ساعت 23:00 به وقت ایران تقریباً 3700 دلار معامله می شد. تغییر قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود 25 دلار کاهش یافته است. حجم معاملات این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 19.05 میلیارد دلار بوده و ارزش اتریوم نسبت به هفته گذشته 6 درصد کاهش داشته است.

سولانا نیز تا ساعت 23:00 به وقت ایران بیش از 190 دلار معامله شد.

منبع اکو ایران

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=36885

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.