• امروز : یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 25 February - 2024
2

کشف ذخایر جدید گازی در استان گلستان

  • کد خبر : 34579
  • ۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۳
کشف ذخایر جدید گازی در استان گلستان

اخبار اقتصادی _ درحال حاضر عملیات اکتشافی در عمق بیش از ۴۰۰۰ متری زمین در استان گلستان در حال انجام است و احتمال دستیابی به ذخایر جدید گازی نیز در این استان وجود دارد.

به گزارش اخبار اقتصادی به نقل از تسنیم، دوازدهم مهر ماه سال جاری بود که جواد اوجی، وزیر نفت، از کشف میدان نفتی «هیرکان» در استان گلستان خبر داد.

محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نیز در خصوص این میدان جدید نفتی گفت: “اکتشافات نفتی در میدان هیرکان، با انجام حفاری چاه اکتشافی هیرکان-۱ و از فروردین ۱۴۰۰ آغاز شد و در نهایت با انجام حفاری به عمق ۲ هزار و ۹۷۱ متر در فروردین سال گذشته، وجود نفت قابل تولید در این میدان اثبات شد.”

معاون وزیر نفت افزود: “این میدان در ۳۰ کیلومتری شمال شهر گرگان واقع شده و مقادیر قابل توجهی نیز نفت سنگین دارد.”

اگرچه وجود نفت در میدان نفتی هیرکان استان گلستان به‌اثبات رسیده، اما همچنان عملیات اکتشافی در این منطقه و دیگر مناطق استان گلستان ادامه دارد. درحال حاضر عملیات اکتشافی در عمق بیش از ۴۰۰۰ متری زمین در استان گلستان در حال انجام است و احتمال دستیابی به ذخایر جدید گازی نیز در این استان وجود دارد.

جواد اوجی، وزیر نفت، سی‌ام آذرماه امسال در این خصوص گفته بود: “با بسیج عمومی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت، میدان نفتی «هیرکان» و میدان گازی «قزل‌تپه» کشف شده است، به‌زودی با تکمیل عملیات اکتشافی در میدان احتمالاً گازی «زیار» خبرهای خوشی به مردم گلستان خواهیم داد.”

منبع شفقنا

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=34579

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.