وام 2 میلیارد تومانی مسکن اعلام شد

دیروز معاونت امور اعتباری بانک مسکن وی در پاسخ به خبر «پرداخت ۳۷ میلیون تومان وام ۱.۹ میلیارد تومانی خرید مسکن» با بیان اینکه حداکثر مدت این وام ۳۵ میلیون تومان است نه ۳۷ میلیون، گفت: در حالت پلکانی روش پرداخت مبلغ اقساط 15 تا 20 میلیون تومان می باشد.

بانک مسکن اخیرا بخشنامه جدید پرداخت وام مسکن (1 میلیارد و 920 میلیون تومان) را به شعب خود ابلاغ کرده است که در آن روش پرداخت اقساطی همان روش ساده است و فعلا خبری از پله پله نیست. روش فازی پیشنهاد شده توسط بانک مسکن مسکن.

محاسبه اقساط و سود وام جدید مسکن نشان می دهد که متقاضیان واجد شرایط (خانوارهای دارای 4 فرزند زیر 20 سال) سود کل وام مذکور در ماه 91 را بیش از 7 میلیارد تومان نشان می دهد. یعنی در پایان دوره بازپرداخت، متقاضی با احتساب هزینه خرید اوراق حق تقدم که در حال حاضر حدود 400 میلیون تومان است، حدود 9.5 میلیارد تومان بابت وام جدید مسکن پرداخت خواهد کرد.

پنجشنبه هفته گذشته بانک مسکن اعلام کرد: در راستای اعمال قانون «حمایت از خانواده و جوانان جمعیت» حداکثر سقف خرید و تعمیر خانه با پاداش حق بیمه برای هر فرزند زیر 20 سال افزایش یافت. سن، حداکثر تا 4 فرزند.

بر این اساس برای یک کودک زیر 20 سال 25 درصد، برای دو کودک زیر 20 سال 50 درصد، برای سه کودک زیر 20 سال 75 درصد و برای 4 کودک زیر 20 سال 100 درصد تعلق می گیرد. به سقف تسهیلات خرید و تعمیر خانه اضافه شد. مدت استهلاک نصب موضوع این دستورالعمل برای هر کودک زیر 20 سال (در مجموع برای 5 فرزند و حداکثر تا 10 سال) به صورت اقساط ساده به مدت 2 سال قابل افزایش است.

به عنوان مثال، خانواده ای با 4 فرزند زیر 20 سال، تا زمانی که پدر و فرزندان در تهران به دنیا آمده اند، به صورت انفرادی می توانند برای خرید مسکن علاوه بر 400 میلیون تومان برای هر فرزند تسهیلات دریافت کنند. مجموعا تا سقف 800 میلیون تومان برای خرید و تعمیر مسکن، بیش از 160 میلیون تومان، برای هر فرزند 40 میلیون تومان، یعنی تا سقف 320 میلیون تومان در قالب اعتبار جعاله، برای استفاده از اوراق ممتاز بانک مسکن. .

حداکثر منابعی که زوجین در تهران می توانند به جای اوراق ممتاز برای خرید مسکن استفاده کنند 1.6 میلیارد تومان و برای خانه 320 میلیون تومان است که در مجموع 1.92 میلیارد تومان است. این مبلغ به زوج های تهرانی دارای 4 فرزند پرداخت می شود.

تسنیم

منبع رکنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا