• امروز : یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 26 May - 2024
1

نوسانات نفت خاورمیانه / چشم انداز عرضه و تقاضا در بازارهای جهانی

  • کد خبر : 38152
  • ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۲
نوسانات نفت خاورمیانه / چشم انداز عرضه و تقاضا در بازارهای جهانی

اکوایران: بازار نفت به دلیل افزایش تنش ها در خاورمیانه و نگرانی های عرضه با نوسانات قیمتی مواجه است. از اوایل سال 2024، قیمت نفت خام برنت و وست تگزاس اینترمدیت (WTI) در پی اعتراضات و توقف تولید در میدان نفتی شراره لیبی و افزایش تنش ها در دریای سرخ افزایش یافته است.

اخبار اقتصادی، تحلیل ها نشان می دهد که عوامل متعددی در کوتاه مدت و میان مدت بر قیمت نفت تاثیر می گذارد. تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه به ویژه در دریای سرخ و منطقه خلیج فارس یکی از اصلی ترین عواملی است که می تواند بر قیمت جهانی نفت تأثیر بگذارد. علاوه بر این، تصمیمات سیاستی بانک های مرکزی مانند فدرال رزرو ایالات متحده و اقدامات سیاست پولی در چین نیز می تواند به تقویت اقتصاد جهانی و افزایش تقاضای نفت کمک کند.

علاوه بر این، توجه به داده‌های موجودی و تولید نفت اوپک پلاس در ماه‌های آینده بسیار مهم است. کاهش تولید توسط کشورهای اوپک پلاس ممکن است منجر به کاهش عرضه جهانی نفت و افزایش قیمت شود. از طرفی افزایش تولید یا کاهش تقاضای کلی می تواند باعث کاهش قیمت شود. علاوه بر این، پیش‌بینی‌های اقتصادی نشان می‌دهد که نرخ‌های بهره پایین‌تر می‌تواند هزینه‌های استقراض مصرف‌کنندگان را کاهش دهد که به نوبه خود می‌تواند رشد اقتصادی و تقاضای نفت را افزایش دهد. بنابراین تحلیلگران و سرمایه گذاران باید شاخص های اقتصادی و تنش های ژئوپلیتیکی را به دقت رصد کنند تا در بازارهای نفت تصمیمات موثری اتخاذ کنند.

بررسی فنی بازار جهانی فولاد و مس / روند فنی فولاد و مس به کجا می رود؟

در کوتاه مدت، بازار نفت به دلیل افزایش تنش ها در خاورمیانه و نگرانی های عرضه، با نوسان قیمت مواجه شده است. از اوایل سال 2024، قیمت نفت برنت و نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) در پی اعتراضات و توقف تولید در میدان نفتی شراره لیبی و افزایش تنش ها در دریای سرخ افزایش یافته است. به همین ترتیب، تصمیمات بانک مرکزی ایالات متحده (فدرال رزرو) و داده های موجودی انبار عوامل مهم دیگری هستند که بر قیمت نفت تأثیر گذاشته اند. در میان مدت، تحلیل ها نشان می دهد که بازار نفت نسبتاً متعادل خواهد بود و انتظار می رود که قیمت نفت برنت در سال 2024 به طور متوسط ​​حدود 82 دلار در هر بشکه باشد. این پیش بینی ها بر اساس انتظارات تولید متعادل اوپک و سایر تولیدکنندگان نفت است. علاوه بر این، تحلیل تکنیکال نشان می دهد که بازار نفت خام در حال نزدیک شدن به میانگین های متحرک روزانه است که می تواند نشان دهنده تغییر جهت به سمت قیمت های بالاتر باشد.

قیمت طلا در حال افزایش است/چشم انداز جدیدی در انتظار بازار است!

منبع اکو ایران

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=38152

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.