مهلت و نحوه پرداخت مالیات 150 هزار خودروی لوکس + جزئیات

به گزارش اخبار اقتصادی به نقل از سازمان امور مالیاتی، شاهین مستوفی، مدیرکل دیوان محاسبات مالیاتی. سازمان مالیاتی کشور وی به تشریح جزئیات مالیات خودروهای لوکس پرداخت و اظهار داشت: اطلاعات مالکان خودروهای بیش از 3 میلیارد تومبا که مشمول قانون مالیات خودروهای لوکس هستند از پلیس دریافت و بر اساس این اطلاعات برای این مالکان پیامک ارسال شد.

وی آخرین مهلت پرداخت مالیات خودروهای لوکس و گران قیمت را تا پایان بهمن ماه اعلام کرد و افزود: این پیامک برای مالکانی که خودروی آنها بیش از 3 میلیارد تومان قیمت دارد ارسال شده است و اگر فردی چند خودرو داشته باشد و مجموع آنها اگر باشد. از این رقم فراتر رفته است، خودروهای لوکس مشمول مالیات نمی شوند.

مدیرکل حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تعداد خودروهای لوکس مشمول مالیات 151 هزار و 924 خودرو است که در مجموع پیش بینی می شود از خودروهای گران قیمت 2.8 میلیارد تومان مالیات وصول شود.

مستوفی با بیان اینکه کمتر از یک ماه از ارسال پیامک به صاحبان خودروهای لوکس و گران قیمت می گذرد، تصریح کرد: تاکنون 775 نفر مالیات خود را پرداخت کرده اند که معادل حدود 6.7 میلیارد تومبا است.

منبع رکنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا