عصر ارزهای دیجیتال؛ بیت کوین و اتریوم از نظر رشد قیمت از طلا پیشی گرفتند

اکوایران: آمارها نشان می دهد که بیت کوین و اتریوم در سال جاری توانسته اند از نظر رشد قیمت از طلا پیشی بگیرند.

به گزارش اخبار اقتصادی، با ادامه روند صعودی بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان توانسته از نظر رشد قیمت از طلا پیشی بگیرد.

به گفته ZCrypto، هم بیت کوین و هم اتریوم توانسته اند در رقابت با طلا از نظر افزایش ارزش پیروز شوند. آمارها نشان می دهد که بیت کوین در سال 2023 نسبت به طلا 93 درصد رشد قیمت داشته و اتریوم نیز در سال جاری 39 درصد نسبت به فلز زرد افزایش قیمت داشته است.

این عملکرد قوی بیت کوین و اتریوم در برابر طلا در میان تنش ها در خاورمیانه و عوامل اقتصادی، سرمایه گذاران را نگران کرده است.

بیت کوین و طلا اغلب رقابت سختی برای عنوان دارایی ایمن دارند و برخی از کارشناسان ادعا می کنند که بیت کوین طلای دیجیتال است.

افزایش اخیر ارزش بیت کوین به این دلیل است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده می تواند مجوز 12 نرم افزار صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین را در روزهای آینده صادر کند. این تایید احتمالی می تواند تاثیر قابل توجهی بر بازار بیت کوین داشته باشد و سرمایه قابل توجهی را به بازار ارزهای دیجیتال تزریق کند.

آخرین قیمت بیت کوین و اتریوم

بر اساس داده های سایت Investing، قیمت بیت کوین در روز یکشنبه (21 نوامبر) از 36761 دلار تا 37215 دلار متغیر بود. این ارز دیجیتال تا حدود ساعت 23 به وقت ایران با قیمتی بیش از 37150 دلار معامله می شد. تغییرات قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت این ارز دیجیتال حدود 30 دلار افزایش یافته است. حجم تراکنش بیت کوین در 24 ساعت گذشته 12 میلیارد و 24 میلیون دلار بوده است و ارزش این ارز دیجیتال نسبت به هفته گذشته تقریباً 6 درصد رشد داشته است.

علاوه بر این، قیمت اتریوم در همان روز از 2200 دلار به 2640 دلار در نوسان بود. این ارز دیجیتال تا حدود ساعت 23 به وقت ایران با قیمتی بیش از 2050 دلار معامله شده است. تغییرات قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود 25 دلار کاهش یافته است. حجم تراکنش اتریوم در 24 ساعت گذشته 8 میلیارد و 10 میلیون دلار بوده است و ارزش این ارز دیجیتال نسبت به هفته گذشته بیش از 8 درصد رشد داشته است.

منبع اکو ایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا