شکست یک مرز مهم در بازار سکه/ طلا و دلار کاهشی شدند

در بازار امروز سه شنبه 25 آبان، قیمت درهم تهران نسبت به روز گذشته نوسانات محسوسی نداشت و در حدود 14 هزار تومان معامله شد. در مقابل، در هرات قیمت دلار که دیروز روی 51 هزار تومان بسته شده بود، امروز به 51 هزار و 130 تومان رسیده است. اما در اواسط بعد از ظهر کانال مذکور را از دست داد، وبر در پله نهم کانال به قیمت 50 هزار تومان فروخته شد. علاوه بر این، امروز در بازار ارز تهران قیمت دلار تا 51 هزار و 250 تومان و در اواسط بعد از ظهر به 51 هزار و 300 تومان رسید که نسبت به روز گذشته تقریباً کاهشی را نشان می دهد.

به گزارش اخبار اقتصادی، تحلیلگران فنی معتقدند بازار صعودی خواهد بود زیرا وضعیت بلوک باعث شده که متقاضی در بازار وجود نداشته باشد و اکثریت فروشنده باشند. از سوی دیگر به نظر می رسد بازار منتظر نتایج سفر سید ابراهیم رئیسی به عربستان است که گفته می شود یکشنبه هفته آینده انجام می شود.

سفر رئیس جمهور به ریاض در کانون توجه

لازم به ذکر است که آخرین سفر رسمی رئیس جمهور ایران به ریاض مربوط به سفر محمود احمدی نژاد در سال 2019 و متعاقب آن روابط ایران و عربستان پس از فاجعه تلخ منا در مهرماه 1398 و همچنین پس از حمله بود. ورود به سفارت این کشور در ژانویه 2019 از سوی برخی برای تندروها سخت بود تا اینکه تهران و ریاض سرانجام پس از هفت سال قطع روابط دیپلماتیک پس از چهار روز مذاکره با میانجیگری چین در پکن، در فروردین ماه امسال به توافق رسیدند. . همچنین در پی بهبود روابط تهران و ریاض، سفارت عربستان در تهران روز یکشنبه ۲۴ مرداد ماه بازگشایی شد.

در بازار طلا، قیمت هر اونس طلا امروز تا سطح 1964 دلار کاهش یافت و در زمان نگارش این گزارش در حدود 1958 دلار معامله می شد. این قیمت نسبت به روز گذشته حدود 26 دلار کاهش نشان می دهد.

در بازار داخلی ایران امروز بیشترین قیمت طلای 18 عیار 2 میلیون و 468 هزار تومان بود. اما در لحظه نگارش هر گرم طلای 18 عیار 2 میلیون و 446 هزار و 900 تومان قیمت دارد که نسبت به روز گذشته 19 هزار تومان کاهش داشته است.

در ادامه امروز بازار سکه کاهش قیمت سکه امامی را تجربه کرد. این فلز گرانبهای ملی بعدازظهر دیروز 29 میلیون و 250 هزار تومان تا 29 میلیون و 300 هزار تومان فروخته شد. معامله گران می گفتند در صورت از دست دادن سکه امامی حمایت مهم 29 میلیون و 200 هزار تومانی، ممکن است فشار فروش در بازار افزایش یابد و ارز به انتهای کانال 29 میلیون تومانی عقب نشینی کند. این اتفاق در بازار کنونی رخ داد و به گفته معامله گران سکه امامی 29 میلیون و 200 هزار تومان ضرر کرد و به انتهای کانال 29 میلیون سقوط کرد.

منبع اکو ایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا