خرید بیت کوین در ترکیه به طور فزاینده ای دشوار است

به گزارش اخبار اقتصادی، قیمت بیت کوین در برخی کشورها به سطوح قابل توجهی افزایش یافته است.

به گزارش کوین تلگراف، طی یک دوره 30 ساعته از 23 تا 24 اکتبر (1 تا 2 نوامبر)، هزینه خرید بیت کوین در آرژانتین، نیجریه، ترکیه، لائوس و مصر به بالاترین سطح ثبت شده خود رسید.

این امر با تداوم کاهش ارزش پول ملی این کشورها و افزایش 16 درصدی اخیر قیمت بیت کوین تشدید شده است.

نایرا و لیر – پول ملی نیجریه و ترکیه – در 2 و 3 نوامبر به پایین ترین سطح خود در برابر دلار آمریکا رسیدند، در حالی که پزو – پول ملی آرژانتین – تنها 0.85 درصد از پایین ترین سطح خود در برابر دلار کاهش یافته است.

بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول، لیر ترکیه و نایرا نیجریه به دلیل داشتن بالاترین نرخ تورم سالانه به ترتیب در رتبه های ششم و پانزدهم جهان قرار دارند. نرخ تورم سالانه لیر 51 درصد و این رقم برای نایرا 25 درصد است.

در کشورهایی که نرخ تورم به طور قابل توجهی افزایش یافته است، دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود.

نیجریه، ترکیه و آرژانتین به ترتیب در رتبه های دوم، دوازدهم و پانزدهم جهان از نظر بیشترین میزان خرید ارز دیجیتال قرار دارند.

آخرین قیمت بیت.سکه و اتریوم

طبق داده های سایت Investing، قیمت بیت کوین در روز جمعه (5 نوامبر) از 33791 دلار تا 34246 دلار متغیر بود. این ارز دیجیتال تا ساعت 14:00 به وقت ایران بیش از 34100 دلار معامله می شود. تغییرات قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت این ارز دیجیتال بیش از 180 دلار افزایش یافته است. حجم تراکنش بیت کوین در 24 ساعت گذشته 17 میلیارد و 63 میلیون دلار بوده و ارزش این ارز دیجیتال نسبت به هفته گذشته 14 درصد افزایش یافته است.

علاوه بر این، قیمت اتریوم در همان روز از 1773 دلار به 1803 دلار در نوسان بود. این ارز دیجیتال تا حدود ساعت 14 به وقت ایران با قیمتی بیش از 1780 دلار معامله می شد. تغییر قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن بیش از 55 دلار کاهش یافته است. حجم معاملات اتریوم در 24 ساعت گذشته 8 میلیارد و 60 میلیون دلار بوده است و ارزش این ارز دیجیتال نسبت به هفته گذشته تقریباً 10 درصد افزایش یافته است.

منبع اکو ایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا