• امروز : یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 26 May - 2024
1

حال و هوای دلار و ارز پس از تعدیل تنش ها

  • کد خبر : 38212
  • ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۹
حال و هوای دلار و ارز پس از تعدیل تنش ها

بازار سهام سبز شد، دلار و ارز قرمز شد/ درهم کانال 18000 را از دست داد/ تتر به انتهای کانال 65 سقوط کرد/ دو عامل نوسانی که بازار را ترک کرد و پیش بینی روند چیست دلار و ارز؟

بازارها از روز شنبه بدون استرس شروع به کار کردند. معامله گران که می گویند بازار سهام سبز است و سایر بازارها منفی هستند، دلیلی بر این قضاوت است. گروهی از معامله گران معتقدند با کاهش تنش های منطقه ای، بازار ارز و ارز به سمت اصلاح و استراحت پیش رفت.

قیمت دلار، ارز و درهم روز شنبه یک کانال کاهش یافت. در روزی که بازار طلا و ارز رکود داشت، بورس رشد کرد. همچنین روز شنبه صندوق‌های طلا همگی قرمز بودند و حباب برخی صندوق‌ها منفی شد، در صندوق‌های با درآمد ثابت همچنان شاهد خروج پول واقعی بودیم و روز شنبه این میزان به بیش از یک همات رسید.

در پایان هفته گذشته قیمت دلار و ارز به دلیل دو عامل دچار نوسان شد؛ اولاً بازار به تحرکات اسرائیل توجه داشت و عامل دوم ناشی از سیل در دبی بود. گفته می شد این اقدام اسرائیل به دلیل افزایش تنش ها بر بازار اثرگذار بود، اما فراتر از این عامل، چیزی که مورد توجه قرار نگرفت، سیل دوبی بود.

هفته گذشته سیل شدیدی در دبی رخ داد که تقریباً مشاغل را تعطیل کرد، صرافی ها نیز از دسترس خارج شدند و بندر جبل علی از دسترس خارج شد، در بازار شنیده شد که این حادثه بر نقل و انتقال ارز و حمل و نقل تاثیر گذاشته است. پس از آن اوج در پایان هفته، قیمت ها تعدیل شد.

در مجموع به نظر می رسد با از بین رفتن اثر این دو عامل که باعث نوسانات بازار شده بود، قیمت دلار و ارز با کاهش هفته آغاز شد.

قیمت دلار هرات از 65 هزار و 200 تومان آغاز شد و در ابتدا تا 65 هزار و 600 تومان افزایش یافت. اما با بازگشایی شکاف منفی قیمت درهم، قیمت دلار هرات 65 هزار تومان کاهش یافت و به 64 هزار و 200 تومان رسید. طبیعتا در معاملات کف هرات قیمت دلار 64 هزار تومان کاهش یافت و در مرز حمایتی 63 هزار و 800 تومان معامله می شد.

قیمت تتر نیز با کاهش تقریبا 1500 تومانی از 66500 تومان به کف کانال 65000 تومان رسید.

قیمت درهم از روز شنبه با اختلاف منفی 250 تومانی نسبت به آخرین تغییر هفته گذشته آغاز شد که کانال 18 هزار تومان کاهش یافت. نرخ حواله درهم به 17 هزار و 700 تومان کاهش یافت.

قیمت ارز 44 میلیون کاهش یافت و به 43 میلیون و 100 هزار تومان رسید. حباب ارز نیز به 15 درصد کاهش یافت، یعنی شش میلیون و 500 هزار تومان ارز حبابی است.

قیمت طلای ذوب شده روز شنبه در تلاش برای از دست دادن کف 16 میلیون کاهش یافت. البته در نرخ های پایین سنگ، حباب طلای ذوب شده منفی شد.

روز شنبه زمزمه هایی مبنی بر اصلاح نوع نیما همچنان در بازار مطرح بود. در یکی از این مطالب گفته شد که قیمت نیما نزدیک به 49 هزار تومان خواهد بود. به گفته تحلیلگران، اگر این اتفاق بیفتد، دست بازارساز در تزریق باز خواهد شد. اخبار مربوط به مذاکرات برجام به بازار آمد که معامله گران فعلاً آن را جدی نگرفتند.

به گفته تحلیلگران، با کاهش تنش در منطقه، بازار ارز و ارز همچنان می تواند به سمت اصلاحات حرکت کند. البته گروهی از کارشناسان فنی معتقدند که افت شدیدی در نمودار وجود ندارد و صرفا یک اصلاح است. از نظر فنی، قیمت دلار نزدیک به انتهای کانال صعودی است و در صورت از دست دادن این کف، نرخ نزول افزایش خواهد یافت. پشتوانه مهم دلار هرات حدود 63800 هزار تومان و پشتوانه طلای مذاب حدود 15800000 تومان است.

منبع اکو ایران

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=38212

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.