توضیحات وزیر اقتصاد درباره کنترل بازار ارز

به گزارش اخبار اقتصادی _ وزیر امور اقتصادی و دارایی در برنامه هفته پدافند غیرعامل گفت: تلاش عده‌ای برای برهم زدن بازار ارز بعد از وقایع اخیر فلسطین با مدیریت دولت، نقش بر آب شد.

به گزارش به گزارش اخبار اقتصادی به نقل از فارس ، سید احسان خاندوزی امروز در مراسم بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل در سازمان بورس و اوراق بهادار که با حضور سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل و عشقی رئیس سازمان بورس برگزار شد، افزود: ما در معرض نفوذها و تهدیدهای مختلف سایبری قرار داریم و مصداق آن به عنوان یک تهدید اقتصادی در رشد و پیشرفت کشور است و دستگاه‌های مختلف کشور در حوزه بودجه، بانک و بیمه در معرض این تهدیدها قرار دارند که با هوشیاری و آمادگی دستگاه‌ها، این تهدیدها دفع شد.

وی اضافه کرد: عده‌ای با شبهه‌افکنی در مورد اینکه به عنوان مثال سال آینده نرخ ارز به چه رقمی می‌رسد، می‌خواهند در بازار القا کنند که ناامنی وجود دارد. درحالی‌که در ۷ ماه گذشته از سال در این زمینه موفق نشدند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: در وقایع اخیر که در فلسطین اتفاق افتاد، عده‌ای می‌خواستند وضعیت بازار ارز را بهم بریزند، اما با مدیریت دولت موفق نشدند و بازار ارز از ثبات برخوردار شد.

خاندوزی بیان کرد: همه سازمان‌های زیر مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف هستند تا آخر سال جاری دفترچه قرمزی از تهدیدهای احتمالی فراهم کنند و همچنین برنامه مقابله با این تهدیدها را بر اساس ساعت و روز مقابله با تهدیدها فراهم کنند که در صورت وقوع این حوادث، بدانیم ظرف چه مدت پیشگیری خواهد شد و مسیرهای جایگزین معرفی خواهد شد تا خدمات‌رسانی به مردم دچار اخلال نشود.

در این مراسم یادداشت تفاهمی بین سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل و احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، به امضا رسید که طی آن دوره‌های آموزشی، دوره‌های سایبری و رزمایش پدافند غیرعامل برگزار می‌شود.

همچنین بر اساس حکمی، رضا خواجه نائینی معاون توسعه منابع وزارت اقتصاد به عنوان رئیس کمیته اصلی پدافند غیرعامل وزارت اقتصاد و سید مجید پرپنجی رئیس مرکز حراست وزیر اقتصاد به عنوان دبیر این کمیته منصوب شد و احکام اعضای جدید این کمیته از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی صادر شد.

منبع شفقنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا