تلاش ترکیه برای خارج شدن از لیست خاکستری FATF با توسعه قوانین کریپتو

به گزارش اخبار اقتصادی، ترکیه در حال تدوین مقررات جدیدی برای نظارت بر دارایی های دیجیتال است. این اقدام ترکیه با هدف متقاعد کردن گروه ویژه اقدام مالی مبارزه با پولشویی موسوم به FATF برای حذف این کشور از فهرست خاکستری خود انجام می شود.

به گفته کوین تلگراف، فهرست خاکستری FATF شامل کشورهایی می شود که اقدامات و تلاش های کافی برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم انجام نداده اند.

مهمت شیمشک وزیر دارایی ترکیه اعلام کرده است که تنها موضوع باقی مانده برای انطباق فنی با FATF مربوط به دارایی های رمزنگاری شده است و ترکیه با 40 استاندارد دیگر این سازمان مطابقت کامل دارد.

وزیر دارایی ترکیه به برنامه هایی برای ارائه قانون دارایی های رمزنگاری شده به پارلمان این کشور اشاره کرده است که می تواند ترکیه را از لیست خاکستری حذف کند.

به گفته این مقام ترکیه ای: «ما در اسرع وقت لایحه ای در مورد دارایی های رمزنگاری شده به مجلس ارائه خواهیم کرد و پس از آن، اگر ملاحظات سیاسی دیگری وجود نداشته باشد، دلیلی برای ماندن ترکیه در لیست خاکستری وجود نخواهد داشت.

آخرین قیمت بیت.سکه و اتریوم

بر اساس داده های سایت Investing، قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه (10 نوامبر) از 34138 دلار تا 35114 دلار متغیر بود. این ارز دیجیتال تا حدود ساعت 9 شب به وقت ایران با قیمتی بالغ بر 34400 دلار معامله می شد. تغییرات قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت این ارز دیجیتال حدود 17 دلار کاهش یافته است. حجم تراکنش بیت کوین در 24 ساعت گذشته 17 میلیارد و 95 میلیون دلار بوده و ارزش این ارز دیجیتال نسبت به هفته گذشته نیم درصد کاهش یافته است.

علاوه بر این، قیمت اتریوم در همان روز از 1783 دلار به 1828 دلار در نوسان بود. این ارز دیجیتال تا ساعت 9 شب به وقت ایران حدود 1800 دلار معامله می شد. تغییر قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود 7 دلار کاهش یافته است. حجم معاملات اتریوم در 24 ساعت گذشته 7 میلیارد و 64 میلیون دلار بوده است و ارزش این ارز دیجیتال نسبت به هفته گذشته تغییر چندانی نداشته است.

منبع اکو ایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا