افزايش بيش از يک ميليون بشکه اي توليد نفت ايران در روز

به گزارش اخبار اقتصادی-وزیر نفت گفت: تولید روزانه نفت از دو میلیون و 200 هزار بشکه به حدود سه میلیون و 400 هزار بشکه افزایش یافته است.

به گزارش به گزارش اخبار اقتصادی، آقای جواد اوجی، وزیر نفت در حاشیه جلسه هیئت دولت ضمن بیان اینکه گروه نفت و گاز در سه ماهه دوم امسال رشد اقتصادی 19.6 درصدی داشته، اعلام کرد: تولید روزانه نفت در شروع به کار دولت سیزدهم، دو میلیون و 200 هزار بشکه بود که با اقدامات وزارت نفت طی 24 ماه گذشته این عدد، امروز به سه میلیون و 400 هزار بشکه نفت رسیده است.

وی افزود: با سرمایه گذاری که در حوزه میادین نفتی و گازی و افزایش ظرفیت پالایشگاه‌ها و محصولات پتروشیمی انتظار می‌رود تا پایان امسال و اوایل سال آینده، فعالیت اقتصادی گروه نفت و گاز روند صعودی شود

وزیر نفت همچنین در خصوص اصلاح موتورخانه‌ها با توجه به فرارسیدن فصل سرد سال گفت: وزارت نفت از طریق شرکت ملی گاز، موتورخانه‌های تمام مجمتع‌های مسکونی که در سایت شرکت ملی گاز ثبت نام کنند را به صورت رایگان اصلاح می‌کند.

وی افزود: اصلاح موتورخانه در اقتصاد خانه تاثیر به سزایی دارد؛ برای مثال، مقدار مصرف یک مجمتع در یک ماه، هزار و 500 مترمکعب بوده که با اصلاح و تعمیر موتورخانه، 30 درصد کاهش پیدا کرده است.

وزیر نفت در پایان، در پاسخ به سؤالی درباره اختصاص سهمیه بنزین به ایثارگران گفت: در قانون بودجه سال 1402 هیچ ردیفی برای اختصاص سهمیه بنزین ایثارگران دیده نشده است، اما اگر اصلاحیه بودجه انجام و ردیف بودجه‌ای برای این موضوع در نظر گرفته شود، وزارت نفت موظف است به قانون عمل کند.

منبع آریا نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا