آب رسانی به چالوس/دو منطقه غرب مازندران همچنان مشکل آب دارند

دیشب باران شدیدی در نوشهر بارید و چالوس موجب آبگرفتگی سد ذوات چالوس، آبگرفتگی منازل، قطع دکل های تلفن همراه و آبگرفتگی معابر شد.

شدت بارش سیل آسا به حدی بود که در شهرهای نوشهر و چالوس در مدت زمان تقریبی 6 ساعت 99 میلی متر و در مناطق غربی استان 110 میلی متر باران ثبت شد.

در پی وقوع سیل، تامین آب بخش‌هایی از شهرستان چالوس با مشکل مواجه شد که تلاش شبانه‌روزی و فعالیت شبانه‌روزی کارشناسان آب و فاضلاب استان مازندران برای رفع مشکلات را به دنبال داشت و این فعالیت همچنان ادامه دارد.

سید اتزاد مقیمی مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در خصوص خسارات ناشی از سیل در غرب مازندران گفت: در حال حاضر در دو منطقه مشکل تامین آب وجود دارد و همکاران در حال رفع این مشکل هستند. این مشکلات در حال حاضر آب منطقه چالوس قطع شده است.

وی ادامه داد: در کلارآباد با مشکل افت فشار مواجه هستیم، به دلیل اینکه یکی از لوله های انتقال آب شسته شده و یک لوله فلزی دیگر نیز ترکیده است، اما به دلیل حضور تیم های عملیاتی تا بعد از ظهر امروز (یکشنبه) ) مشکل تامین آب حل می شود

مقیمی با توجه به مشکل تامین آب منطقه شرقی بندپی روستای امیرده شهرستان بابل یادآور شد: در این منطقه به دلیل قرار گرفتن در دو سوی رودخانه در حال حاضر 80 خانوار با مشکل کم آبی مواجه هستند. . و مشکل آب این منطقه تا ظهر برطرف می شود.

مقیمی با بیان اینکه با توجه به اطلاعیه سازمان هواشناسی به استان های ذیربط، همکاران در حالت آماده باش قرار گرفتند تا اگر اتفاقی افتاد در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام کنند.

مدیرکل دفتر پدافند غیر عامل و مدیریت بحران وزارت نیرو با اشاره به حضور تیم های آماده باش در مناطق مختلف، گفت: در تمامی امور عملیاتی، تیم ها فراخوان شده و به پیمانکاران هشدار داده شده است.

در ادامه به گفته مدیرکل بحران استانداری مازندران همچنان احتمال آبگرفتگی در رودخانه های مازندران وجود دارد.

تسنیم

منبع رکنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا